Plikyti pyragėliai su sūrio ir varškės įdarais



Plikyta tešla

500 ml  vandens 
120 g sviesto
500 ml miltų
8-10 kiaušiniai
druska

 

Pikantiškas įdaras
 

150 g. sūrio malūnėliu smulkiai sutarkuoto fermentinio sūrio
4 Turbo Chefu susmulkinti kietai virti kiaušiniai
Krapų
Prieskonių
Naminio majonezo

Viską sumaišykite.

 

 

Varškės įdaras
 
250 ml grietinėlės
200 g varškės
1 pakelis grietinėlės standiklio
Cukraus pudros

200 ml grietinėlės  su standikliu suplakite Speedy Chefe. Turbo Chefe naudodami peiliukus sumalkite varškę su 50 ml grietinėlės. Varškę, grietinėlę ir cukraus pudra sumaišykite. Gauta mase užpildykite pyragėlius. 

 

Plikytos tešlos gaminiai būdingi tuo, kad yra tuščiaviduriai. Kepant tokius pyragaičius, tuštumos pripildomos kremo. Į plikytos tešlos sudėtį įeina miltai, skystis, kiaušiniai, sviestas. 
Kiaušinių į plikytą tešlą dedama labai daug: 100 - 150% miltų svorio. Jie turi būti labai švieži. 
Sviesto imama 25 - 75% miltų svorio. Sviestą galima pakeisti geros kokybės margarinu. Gaminant plikytą tešlą su margarinu, druskos paprastai nededama. 

GAMINIMAS: Gaminant plikytą tešlą, pirmiausia užplikomi miltai, po to tešla išsukama su kiaušiniais, formuojama ir kepama. 
 

Miltų užplikymas: Puode užverdamas vanduo, į jį sudedamas gabalais supjaustytas sviestas arba margarinas, įberiama druskos. Kai skystis užverda, puodas nukeliamas nuo ugnies ir beriami išsijoti miltai, energingai plakant mediniu šaukštu, kad nesusidarytų gumuliukų. Puodas statomas atgal ant ugnies ir maišoma, kol tešla supuola į vieną gabalą ir atšoka nuo puodo dugno. Miltų plikymas trunka 1 - 2 minutes (per ilgai kaitinant, iš tešlos išsiskiria sviestas, tešla sugenda). Gatava tešla išimama iš puodo ir sudedama į indą. 
 
Kiaušinių įplakimas: Kiaušiniai šiek tiek paplakami. Po vieną pilami kiaušiniai ir energingai plakama, kol gaunama elastinga, vientisa, blizganti tešla. Tešla turi būti tokio kietumo, kad išspausti į skardą gaminiai išlaikytų savo formą, nesklistų. Jei tešla per minkšta ji išsklinda ir neišsikelia; jei per kieta — blogai kyla, labai sutrūkinėja paviršius, pyragaičių galai užsiriečia į viršų. Tešlos kietumas reguliuojamas kiaušiniais. 
 
Kepinių formavimas: Tešla į skardą spaudžiama iš konditerinio maišelio pro lygius ir dantytus įvairaus dydžio antgalius. Tarp gaminių paliekami dideli tarpai, nes tešla labai iškyla. 
 
Kepimas: Plikyti gaminiai kepami 200 - 220° C temperatūroje. Kepant ant pyragaičių paviršiaus greitai susidaro plutelė, o viduje susidarę garai, neturėdami pro kur išeiti, pyragaičius išpučia, viduje atsiranda tuštumos. Pyragaičiai labai iškyla. Besiveržiant vandens garams, pyragaičių paviršius sutrūkinėja. 
 
Pirmąsias 10 - 15 minučių krosnis neatidaroma, kad pyragaičiai nesukristų. Iš pradžių kepama aukštesnėje temperatūroje, baigiant kepti, temperatūra mažinama. Pyragaičiai kepa 30 - 40 minučių. 
Jei kepimo temperatūra per žema, pyragaičiai neiškyla, jei per aukšta - mažai iškyla, jų paviršius labai sutrūkinėja, galai užsiriečia į viršų, deformuojasi. 
Ar kepiniai gatavi, nustatoma pagal geltoną spalvą ir lengvumą. 
Gatavi kepiniai ataušinami ir puošiami: perpjaunami pusiau arba praduriami keliose vietose iš apačios ir pripildomi kremo; viršus apibarstomas miltiniu cukrumi arba glazūruojamas, arba puošiamas kremu. 

Filmuotą šį receptą rasite čia: http://www.youtube.com/user/Bloziene?feature=mhum#p/a/u/0/Co9PRU0Oh8U 

 

http://tvarkoslinija.lt